Jaunumi

Viss aktuālākais par un ap slimnīcu...

Slimnīca piedāvā – valsts apmaksātu grūtnieču aprūpi pie vecmātēm

Grūtniecēm ir “zaļā gaisma” un negaidot rindā ir iespēja, piezvanot šodien, pieteikt vizīti pie vecmātes jau rīt. Pirmais apmeklējums grūtniecei ir vēlams no 8. līdz 12. grūtniecības nedēļai.

Mūsu vecmātes piedāvā:

  • konsultāciju reizi mēnesī pēc valsts grūtniecības vadīšanas programmas. Ja grūtniecei ir sūdzības, nemiers par savu pašsajūtu un viņa vēlas papildus vizīti, tas, protams, ir iespējams;
  • visas nepieciešamas laboratoriskās analīzes;
  • kardiotogrāfiju ar izvērtēšanu ( augļa sirdstoņu izklausīšana).

Vizītes laikā vecmāte nosver grūtnieci, izmēra asinsspiedienu, izklausa sirdstoņus, novēro, kā attīstās bērniņš, izvērtē analīžu rezultātus, atbild uz topošās māmiņas jautājumiem par grūtniecības norisi un dzemdībām. Ja vecmāte konstatē veselības problēmas vai novirzes no fizioloģiskās grūtniecības, tad grūtniece tiek nosūtīta pie ginekologa tālākai grūtniecības novērošanai.

Pieteikt vizīti var zvanot uz reģistratūru pa tālr. 22307203 vai pie dzemdību-ginekoloģijas nodaļas vecākās vecmātes Jūlijas Mališauskienes, zvanot pa tālr. 25913974 darba dienās plkst. 8:00- 16:00.

Ja ir izveidojies labs kontakts ar vecmāti, ir iespēja slēgt individuālā pakalpojuma līgumu dzemdībām ar konkrēti izvelēto vecmāti. Līgums nodrošina izvēlēta specialista klātbūtni dzemdībās jebkurā diennakts laikā. Pakalpojuma maksa ir 350 eiro.

SIA „Ogres rajona slimnīca” piedāvā pēcdzemdību vecmātes vizīti mājās. Vizītes laikā kvalificēta pieredzējusi vecmāte palīdzēs jaunai māmiņai pārvarēt grūtības, kas saistītas ar jaundzimušā kopšanu, zīdīšanu un aprūpi. Sniegs padomus māmiņai par pēcdzemdību periodu, personīgo higiēnu, dzimumdzīvi un kontracepciju. Izskaidros par neatliekamām, dzīvībai bīstamām situācijām, kad ir nepieciešamā tūlītēja neatliekamā medicīniska palīdzība.

Vizītes ilgums ir 1,5 stunda. Laiks ir iepriekš jāsaskaņo ar izvelēto vecmāti. Pakalpojuma maksa ir 40 eiro.

Papildus informāciju par pakalpojumiem var saņemt pie dzemdību-ginekoloģijas nodaļas vecakās vecmātes Jūlijas Mališauskienes, zvanot pa tālr. 25913974 darba dienās plkst. 8:00- 16:00.