Jaunumi

Viss aktuālākais par un ap slimnīcu...

Piesaistīts ES finansējums infrastruktūras uzlabošanai SIA „Ogres rajona slimnīcā”

20.decembrī, SIA «Ogres rajona slimnīca» vadība parakstīja līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu, kā rezultātā slimnīca no ES struktūrfondiem saņems finansējumu 1 100 929 eiro apmērā veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanai.

Atbalsta mērķis ir «Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru». Parakstītais līgums par Eiropas Savienības finansējuma piešķirts no Eiropas Rekonstrukcijas un Attīstības Fonda līdzekļiem.

Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ir 85% no attiecināmajām izmaksām, 9% ir valsts budžeta līdzfinansējums un 6% SIA „Ogres rajona slimnīca” līdzfinansējums.

«SIA «Ogres rajona slimnīca» piešķirtais finansējums tiks investēts slimnieku ārstēšanā izmantojamās tehnoloģijās, kas nodrošina kvalitatīvāku neatliekamās palīdzības sniegšanu pacientiem.

Kopš 2017.gada SIA «Ogres rajona slimnīca» iegādāta jauna ehokardiogrāfijas iekārta, kas nepieciešama sirds un asinsvadu slimību diagnostikā. Iegādāts arī universāls endoskopiskās iekārtas komplekts, divas mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas, viena no kurām izmantojama jaundzimušajiem. Iegādāts arī jaundzimušo inkubators un reanimācijas galds. Tāpat slimnīcai ļoti svarīgs aparāts – autoklāvs, kas nodrošina kvalitatīvu instrumentu, tekstila un medicīnas aprīkojuma sterilizāciju. Iegādāta arī jauna datortomogrāfijas un divas digitālās ultrasonogrāfijas iekārtas, viena no kurām ir ar krāsu doplera iespējām un to izmanto, lai nodrošinātu augstākas izšķirtspējas 3D augļa skrīninga, ginekoloģisko un krūšu izmeklējumos, kā arī onkoloģisko slimību gadījumos.