Ogres slimnīcā darbu uzsāk pediatre – alergoloģe Svetlana Ince
Ogres slimnīcā darbu uzsāk pediatre – alergoloģe Svetlana Ince
SIA «Ogres rajona slimnīca» vadība nemitīgi rūpējas, lai gan stacionārā, gan Ambulatorajā nodaļā tiktu paplašināts pakalpojumu klāsts, piesaistot aizvien jaunus, kvalificētus mediķus. No septembra slimnīcā darbu uzsākusi pediatre – alergoloģe Svetlana Ince. Jaunā slimnīcas ārste uzņēmusies vecākā pediatra – speciālista pienākumus Dzemdību – ginekoloģijas, kā arī Bērnu nodaļā, aizstājot dakteri Ilzi Cirsenieci, kuras ģimenē piedzīvots skaists brīdis – pasaulē sagaidīts dēliņš.
Arī Svetlana ir nu jau četrus gadus vecā Artūra māmiņa, tāpēc labāk izprast vecāku rūpes un raizes viņai palīdz ne vien Rīgas Stradiņa universitātē iegūtās zināšanas, bet arī personīgā pieredze.
Pēc ārsta diploma iegūšanas pabeidz divas rezidentūras
Šobrīd S.Ince ir rīdziniece. Vēl mācoties vidusskolā Daugavpilī saprata, ka medicīna ir viņas aicinājums. «Manā ģimenē nav mediķu, taču vectētiņš ļoti vēlējās, lai kļūstu par dakteri. Arī man pašai skolā ļoti patika anatomija un visi mācību priekšmeti, kas saistīti ar veselību. Pēc vidusskolas iestājos Rīgas Stradiņa universitātē, kur kopumā studēju 12 gadus, jo pēc vispārējā ārsta grāda iegūšanās pabeidzu divas rezidentūras – vispirms pediatrijā un šogad arī otru – bērnu alergoloģijā. Studējot esmu strādājusi gan par sanitāri neatliekamajā palīdzībā, gan par ārsti. Tas vēl vairāk palīdzēja nostiprināt apziņu, ka vēlos saistīt savu dzīvi ar medicīnu un būt tieši bērnu ārste. Darbs ar bērniem ir mana sirdslieta. Trīs gadus Rīgas Stradiņa universitātē veicu arī asistenta pienākumus un lasīju studentiem lekcijas pediatrijā, kas, iespējams, palīdz rast labu kontaktu ar sasirgušo bērnu vecākiem, jo, lai pēc iespējas ātrāk gūtu labu rezultātu, ir ļoti svarīgi spēt izskaidrot terapijas gaitu un rekomendācijas tālākai ārstēšanai. Iepriekš, strādājot Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā Rīgā, aptuveni pusotru gadu biju arī dežūrējošais pediatrs Ogres slimnīcā. Saņemot piedāvājumu šeit kļūt par vecāko pediatru, ne mirkli nešaubījos, jo jau paguvu iepazīt atsaucīgo slimnīcas vadību, kā arī saliedēto un draudzīgo Ogres mediķu kolektīvu,» saka S.Ince.
Konsultēs arī ambulatori pēc iepriekšējā pieraksta
Paralēli dežūrpediatriem, kas Ogres slimnīcā pieejami 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā, daktere S.Ince kā vadošais pediatrs slimnīcā sastopama katru dienu un var nodrošināt mazuļa aprūpi no piedzimšanas brīža, līdz viņš ar māmiņu laimīgi dodas mājās. Kā norāda daktere, arī Bērnu nodaļā, kur ir divas palātas ar astoņām gultasvietām un tiek veidota bērniem draudzīga vide, ir svarīga ārstēšanas pēctecība, kad viens ārsts speciālists pārzina visu pacienta slimības un ārstēšanas gaitu. Vecākais pediatrs piedalās arī dzemdībās un darba dienas laikā apskata Uzņemšanas nodaļā nonākušos bērnus, lai varētu pieņemt lēmumu par viņu turpmāko ārstēšanu un izmeklējumiem.
Turklāt no septembra reizi nedēļā, otrdienās, no pulksten 14 līdz pulksten 16, ārste S.Ince bērnus vecumā līdz 18 gadiem pēc iepriekšēja pieraksta pieņem arī Ogres slimnīcas Ambulatorajā nodaļā.
Pieteikties uz vizīti var, zvanot reģistratūrai uz tālruni 223 07 203 vai atstājot kontaktinformāciju slimnīcas mājas lapā www.ogresslimnica.lv, un reģistratūras darbinieki sazināsies, lai vienotos par pieņemšanas laiku. Pediatra konsultācija ir pilnībā valsts apmaksāta.
Uz pediatra konsultāciju var pieteikties arī bez nosūtījuma
«Uz konsultāciju pie pediatra Ambulatorajā nodaļā var pieteikties neatkarīgi no tā, ir vai nav bērnam ģimenes ārsts. Pacienta saistības ar ģimenes ārstu tas nekādi neietekmē. Pie pediatra var vērsties, ja ir radušies jautājumi par bērniņa aprūpi, slimību profilaksi, terapiju, vakcināciju, augšanas un svara kontroli, kā arī saņemt citus padomus un rekomendācijas, ja radusies kāda akūta problēma un bērna vecāki vēlas uzklausīt cita speciālista viedokli, vai arī tobrīd vienkārši nav iespējams apmeklēt savu ģimenes ārstu. Kopīgi mēģināsim rast risinājumu. Ja būs aktuāla bērna ievietošana stacionārā vai radīsies vajadzība veikt kādus neatliekamus izmeklējumus, arī tos varēs nodrošināt tepat uz vietas,» skaidro S.Ince.
No novembra Ogrē – pediatra – alergologa konsultācijas
Savukārt no novembra reizi nedēļā, ceturtdienās no pulksten 8 līdz pulksten 16, S.Ince mazos pacientus konsultēs arī kā alergologs. Tas nozīmē, ka vecākiem, lai saņemtu konsultāciju saistībā ar mūsdienās tik izplatīto problēmu – dažāda veida alerģijām, vairs nebūs jāmēro ceļš uz galvaspilsētu, jo tuvākajā apkārtnē līdz šim pediatra – alergologa konsultācijas nebija pieejamas. Sākotnēji konsultācijas būs par maksu, taču dr. S.Ince cer, ka no nākamā gada slimnīcai tiks iedalītas attiecīgas kvotas un būs iespējams saņemt arī valsts apmaksātas bērnu alergologa konsultācijas.
«Nenoliedzami, vecākiem ir daudz ērtāk, ja bērna ārstēšanu iespējams nodrošināt tuvāk mājām, un Ogres slimnīca sniedz šādu iespēju, sākot no ambulatorās pieņemšanas, beidzot ar dažādiem izmeklējumiem, stacionāru un rehabilitāciju, kas šeit ir ļoti augstā līmenī. Jau tuvākajā laikā būs iespēja pie manis pierakstīties uz konsultāciju arī kā pie bērnu alergologa. Tepat, Ogres slimnīcā, varēs veikt ādas dūrienu testus, lai saprastu, pret ko vispār bērnam ir alerģija. Veikšu arī elpošanas pārbaudes astmas pacientiem, sniegšu rekomendācijas turpmākajai terapijai, uz vietas varēs nodot analīzes. Dažāda veida alerģijas bērniem mūsdienās ir aktuāla problēma. Viens no riska faktoriem ir tas, ka šī slimība ir pārmantojama – ja vecāki alerģiski, arī bērniem lielāks risks būt alerģiskam. Izplatītākās ir pārtikas, ziedputekšņu, putekļu ērcītes alerģijas. Alerģiju var izraisīt arī lapseņu vai bišu kodumi. Kā alergologs palīdzu tikt galā ar šīm problēmām. Ja nelīdz parastie medikamenti vai pacients nevēlas tos lietot, pastāv iespēja alerģiju izārstēt ar imūnterapiju, kas nozīmē organisma pieradināšanu pie noteikta alergēna, lai tas vairs neizraisītu alerģisku reakciju,» skaidro S.Ince, piebilstot, ka pret dzīvnieku spalvām šī metode ir efektīva tikai 50 procentos gadījumu, bet ļoti efektīva ir pret mājas putekļu ērcīti, ziedputekšņiem un dažādām graudzālēm. Ja alerģiju laikus neārstē, tā var iegūt plašākus apmērus un pāraugt hroniskā saslimšanā.
«Ogre ir skaista un sakopta pilsēta, kolektīvs mani uzņēma draudzīgi no pašas pirmās dienas. Te ir komandas darbs, un tas ir ieguvums gan mediķiem, gan pacientiem. Man ir ļoti svarīgs darba rezultāts, lai tas būtu pozitīvs un vērtīgs, lai mazais pacients kļūtu vesels un vecākiem rastos sapratne par bērna aprūpi,» saka ārste Svetlana Ince.