Laboratorija


No 01.01.2023. tiek slēgts ORS  COVID -19 analīžu  nodošanas mobilais punkts.

No 01.01.2023. pēc Veselības ministrijas rīkojuma Nr.258 (27.12.2022.) SARS-CoV-2 testu ambulatori apmaksā grūtniecēm, pārējiem pacientiem tas ir maksas pakalpojums. Pirms operācijām stacionārā pacientiem atcelta prasība veikt SARS-CoV-2 analīzi.

Informācija par Laboratorijas izmeklējumiem un to izmaksām – tālrunis 27089905


SIA “OGRES RAJONA SLIMNĪCA” LABORATORIJA ir vienīgā klīniski diagnostiskā laboratorija Ogres novadā, kas veic testēšanu uz vietas, tūlīt pēc parauga noņemšanas. Laboratorijā strādā ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām, procesi laboratorijā ir automatizēti un standartizēti, kas nodrošina izmeklējuma rezultātu precizitāti un izsekojamību.
Mūsu mērķis ir kvalitatīvi, precīzi un ātri laboratoriskie izmeklējumi.
ORS laboratorija ir akreditēta LATAK M-597 , tas apliecina mūsu kompetenci veikt testēšanu atbilstoši starptautiskam standartam LVS EN ISO 15189:2013, līdz ar to nodrošinot iegūto rezultātu starptautisku atzīšanu.
Testēšanas sfērās: no cilvēka iegūta materiāla hematoloģiska, klīniska, koaguloģiska, imūnhematoloģiska, imūnķīmiska, klīniski ķīmiska izmeklēšana. Visiem izmeklējumu veidiem kvalitātes sistēmas ietvaros laboratorijā veic ikdienas iekšējo kvalitātes kontroli un starplaboratoriju kontroli Labquality Somijā , iegūstot augstus kvalitātes rādītājus.
Laboratorijā strādā augsti kvalificēts un sertificēts personāls ar lielu pieredzi un augstu atbildības sajūtu, kas ievēro konfidencialitāti attiecībā uz visu ar pacientu un izmeklēšanas laikā iegūto informāciju.

Darba laiks:
Laboratorijā Ogrē Slimnīcas ielā 2, divstāvu korpusa 1.stāvā 127.kabinetā,

  • Darba dienās no 8ºº līdz 18 ºº
  • Sestdienās no 9ºº līdz 18 ºº
  • Svētdienās no 9ºº līdz 18 ºº

Paraugu pieņemšanas punktā Ogrē Meža pr. 9 (Dziednīca), 1.stāvā 131.kabinetā,

  •  Darba dienās no 8ºº līdz 16 ºº

Informācija par izmeklējumiem un to izmaksām: tālrunis 27089905

Laboratorija strādā diennakts režīmā. Neatliekamos gadījumos pacientus pieņemam arī ārpus noteiktā darba laika. Iepriekš nepieciešams piezvanīt uz laboratoriju, lai vienotos par apmeklējuma laiku.
Darba laikā iespējams pieteikt laboranta mājas vizīti Ogres robežās.

1. Nākot uz analīzēm jābūt ārsta aizpildītai laboratorisko izmeklējumu pieprasījuma veidlapai.
Laboratorijai ir izveidota sava nosūtījuma veidlapa, bet pieņemam apmeklētājus ar visa veida nosūtījumiem.
2. Analīzes var nodot pēc paša vēlēšanās par maksu, iespējama laboratorijas vadītājas konsultācijas, kas ieteiks vēlamos izmeklējumus .
3. Asinis paraugu paņemšanai tiek lietotas vienreiz lietojamās monovešu un vakutaineru sistēmas, kas sniedz pilnīgu drošību pacientam un medicīnas personālam.
Saskaņā ar MK noteikumiem Nr.91 no 27.01.2009. visiem pacientiem, izņemot bērnus un grūtnieces, asiņu noņemšana ir maksas pakalpojums saskaņā ar SIA „Ogres rajona slimnīca” cenrādi.
Materiāls (urīns, izkārnijumi, u.c.) jānodod tīros trauciņos, kurus bez maksas var saņemt laboratorijā vai pie ārstējošā ārsta.
4.Visus izmeklējumus laboratorijā veic materiāla noņemšanas dienā. Rezultātus var saņemt darba dienas beigās. Iespējamie rezultātu saņemšanas veidi:

– saņemt laboratorijā,
– izdrukāt ar automātisko atbilžu printeri sev vēlamā laikā,
– saņemt elektroniski uz norādīto e-pastu,
– kritiskie rezultāti tiek ziņoti ārstam nekavējoties.
CITO! -steidzamos gadījumos izmeklējumus veicam 0,5 līdz 1 stundas laikā, atkarībā no nepieciešamo testu veida un daudzuma.
5. Testēšanas pārskatos- atbildēs ir norādīti katra parametra referentie lielumi (normas) atbilstoši vecumam, dzimumam. Izmeklējumu rezultāti tiek saglabāti laboratorijas informācijas sistēmā.
6. Laboratorisko izmeklējumu rezultātus vēlams vienmēr interpretēt kopā ar pārējiem pacienta izmeklējumu datiem, ko veic ārstējošais ārsts.
7. Lai izvērtētu un uzlabotu laboratorijas darbu, esam izveidojuši aptaujas anketu, kura pieejama laboratorijā. Lūdzam atbildēt uz anketas jautājumiem, atzīmējot Jūsuprāt atbilstošo atbildi, kā arī uzrakstīt savas piezīmes, ierosinājumus vai komentārus.

Mūsu e-pasts laboratorija@ogresslimnica.lv

Informatīvie materiāli:
Paraugu noņemšana
Grūtniecības diagnostika
Vispārējā veselības pārbaude
D Vitamīns
Informatīvi materiāli ārstiem