Jaunumi

Viss aktuālākais par un ap slimnīcu...

Konsultācijas pie sertificēta pneimonologa dr.Agneses Šmites sestdienās Ogres slimnīcas Ambulatorajā daļā

Ogres rajona slimnīcā turpmāk katra mēneša pēdējā sestdienā varēs saņemt sertificēta pneimonologa dr.Agneses Šmites konsultācijas. Konsultācijas ar ģimenes ārsta nosūtījumu būs valsts apmaksātas.

Dr.Agnese Šmite absolvējusi Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultāti, iegūstot ārsta diplomu (2012), kā arī RSU Tālākizglītības fakultāti internista (iekšķīgo slimību ārsta) specialitātē (2015) un RSU Rezidentūras studiju fakultāti pneimonologa (plaušu slimību ārsta) specialitātē (2020).

Profesionālās gaitas dr. Šmite sāka Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāra “Gaiļezers” Pulmonoloģijas nodaļā, bet nu jau vairākus gadus strādā RAKUS Tuberkulozes un plaušu slimību centrā Upeslejās, Stopiņu novadā. Paralēli strādāts klīnikā “Linezers” un Latvijas Onkoloģijas centrā, kā arī veselības centrā “Dziedniecība”, kur vairāki gadi pavadīti kā pneimonologam. Pieredze tiek gūta arī RSU Infektoloģijas katedrā, apmācot topošos ārstus, kā arī lasot lekcijas dažādās auditorijās par pneimonoloģijas un tuberkulozes tēmām.

Jau pāris gadu Agnese Šmite strādā Ogres Rajona slimnīcā kā dežūrinternists. Daktere uzskata, ka slimnīcā ir labi darba apstākļi, lielisks kolektīvs un uz pacientu orientēta veselības aprūpe, tāpēc ar lielu prieku piekritusi uzsākt darbu arī kā pneimonologam.

Agnese Šmite konsultē pacientus ar plaušu un pleiras akūtām un hroniskām slimībām. Biežākās diagnozes – neprecizētas pneimonijas, bronhiālā astma, hroniska obstruktīva plaušu slimība jeb HOPS, bronhektāzes, bronhīts. Pie dakteres var vērsties ar sūdzībām par klepu un elpas trūkumu, kā arī asinsspļaušanu. Konsultē arī smēķēšanas atmešanas jautājumos un veic elpošanas funkcionālos testus jeb spirometriju (Covid-19 pandēmijas laikā izmeklējums netiks veikts).

Daktere ir Eiropas Respiratorās biedrības (ERS) un Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācijas (LTPSĀA) biedre.

Dr.Agnese Šmite brīvajā laikā dodas pastaigās dabā un piedalās erudīcijas spēlēs, ceļo, kā arī interesējas par literatūru, kino un akadēmisko mūziku.

Ārste pieņem katra mēneša pēdējā sestdienā no pulksten 10 līdz pulksten 16 un sniegs valsts apmaksātas un maksas konsultācijas.

Iepriekš jāpierakstās, zvanot Ogres slimnīcas reģistratūrai pa tālruni 223 07 203, e-pastā poliklinika@ogresslimnica.lv vai slimnīcas mājas lapā www.ogresslimnica.lv – Pieteikt vizīti, vai portālā www.piearsta.lv.