ES Projekti

ES Projekts Veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība SIA “Ogres rajona slimnīca”

Ogres rajona slimnīca īsteno ES ERAF līdzfinansēto projektu “Veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība SIA “Ogres rajona slimnīca”, par kura realizāciju ir noslēgts līgums ar Centrālo Finanšu un līgumu aģentūru 2018. gada 22.decembrī.

ES ERAF programma “Izaugsme un nodarbinātība” 9.3.2 specifiskā atbalsta mērķis ir uzlabot kvalitatīvus veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru.

Projekta finansēšanas struktūra:

• Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) – 85%
  • Valsts budžeta līdzekļi – 9%
  • Slimnīcas līdzfinansējums – 6%.

Projekta paredz finansēt no 2016. gada 28.decembra līdz 2018. gada 31.decembrim iegādātās medicīnas tehnoloģijas un iekārtas, par kurām ir saņemts LR Veselības ministrijas pozitīvs atzinums.

Projekta ietvaros tiek finansētas sekojošas iekārtas:

• Jauna ehokardiogrāfijas iekārta, kas nepieciešama sirds un asinsvadu slimību diagnostikā.
  • Universāls endoskopiskās iekārtas komplekts,
  • Četras mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas, viena no kurām izmantojama jaundzimušajiem.
  • Jaundzimušo inkubators un reanimācijas galds.
  • Autoklāvi, kas nodrošina kvalitatīvu instrumentu, tekstila un medicīnas aprīkojuma sterilizāciju.
  • Jauna datortomogrāfijas iekārta.
  • Divas digitālās ultrasonogrāfijas iekārtas, viena no kurām ir ar krāsu doplera iespējām un to izmanto, lai nodrošinātu augstākas izšķirtspējas 3D augļa skrīninga, ginekoloģisko un krūšu izmeklējumos, kā arī onkoloģisko slimību gadījumos.

Kopējais projekta finansējums plānots 1 100 929 EUR.
Uz 1.06.2019 ERAF un valsts budžeta līdzekļi atmaksāti 822 227,95 EUR apmērā jeb 74%.