Diagnostikas nodaļa


Diagnostiskās radioloģijas nodaļā veic šādus izmeklējumus:

Daudzslāņu datortomogrāfija

Ar 16 slāņu datortomogrāfijas iekārtu ir iespējams veikt smalkākus, ar augstāku izšķirtspēju izmeklējumus galvai, deguna blakusdobumiem, mugurkaulam, krūšu kurvja orgāniem, vēdera dobuma orgāniem, mazajam iegurnim, ekstremitātēm, locītavām, lielajiem asinsvadiem, kā arī plaušu skrīninga izmeklējumus.

 

Digitālā rentgenogrāfija

Ogres rajona slimnīcā ir jaunākās paaudzes digitālās rentgenoloģijas iekārtas ar augstu izšķirtspēju, kur var izmeklēt kaulus un locītavas, krūšu kurvja orgānus.
Speciālisti: Dr. Dreimanis, Dr. Ārste, Dr. Zilberte, Dr. Zirnīte
Rezidents: dr.Kārlis Kleimanis

 

Digitālā mamogrāfija

Profilaktisks vai klīnisks krūšu dziedzeru izmeklējums sievietēm, kurš sniedz pārskatu par abām krūtīm atšķirīgās pozīcijās. Attēlu apstrāde, saglabāšana elektroniskā arhīvā, kas dažādos laika periodos nodrošina veikto izmeklējumu salīdzināšanu.

 

Magnētiskā rezonanse

Visprecīzākā un sarežģītākā šobrīd pieejamā diagnostikas metode ir Magnētiskās rezonanses izmeklējumi. Ar šo metodi iespējams izmeklēt pacienta centrālo nervu sistēmu, galvu, muguras smadzenes, kaulus, mugurkaulu, locītavas, asinsvadus, mazā iegurņa un videnes orgānu.
Speciālisti: Dr. Kreitāle, Dr. Stepanovs, Dr. Žvīgure.

 

Ultrasonogrāfija

Ultrasonogrāfijas metode (USG) ir nekaitīga un nesāpīga diagnostikas procedūra, kur attēlu iegūšanai lieto augstas frekvences skaņas-ultraskaņas-viļņus. Ultrasonogrāfija ir ātri izdarāms izmeklējums, ko bez riska var veikt arī grūtniecēm. Ogres rajona slimnīcā USG izmeklējumi tiek veikt ar jaunākās paaudzes ultrasonogrāfijas iekārtām, kas dod plašāku iespēju izvērtēt izmeklējamo zonu. Ultrasonogrāfiju var veikt vēdera dobuma orgāniem (aknas, žultspūslis, liesa, aizkuņģa dziedzeris, nieres), mazā iegurņa orgāniem (urīnpūslis un prostata).
Speciālisti: Dr. Zilberte, Dr. Pāvila, Dr. Zirnīte

 

Doplerogrāfija

Doplerogrāfija ir ultrasonogrāfijas izmeklējums asinsvadiem un to veic ar speciālas iekārtas-doplera palīdzību. Aparatūra reģistrē asiņu plūsmas virzienu un ātrumu asinsvados, ļauj spriest par slimību izraisītām pārmaiņām un funkcionālo stāvokli asinsvados, nosakot sieniņu stāvokli, asins plūsmas ātrumu un anomālijas.
Speciālisti: Dr. Zilberte, Dr. Pāvila, Dr. Smilktiņš.

 

Ehokardiogrāfija

Ehokardiogrāfija ir ultraskaņas izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību var novērtēt sirds struktūras un to funkcionālo stāvokli, kā arī atklāt iedzimtas un iegūtas sirdskaites. Metode ir inovatīva, nekaitīga un pats galvenais – nesāpīga.

Nepieciešamības gadījumā var atkārtot. Ehokardiogrāfija ir viena no pamatizmeklēšanas metodēm visos gadījumos, kad ir aizdomas par sirds slimībām, piemēram, izklausot sirdi, dzirdami trokšņi, tad, kad bojātas sirds vārstules vai bojāts sirds muskulis, ir sirds mazspēja, arterāla hipertenzija, sirds ritma traucējumi un citos gadījumos.
Speciālisti: Dr.Linda Glāzere, dr.Kristīne Spalva

 

Veloergometrija

Veloergometrija jeb slodzes tests parāda sirds spēju izturēt fizisku piepūli. Veloergometriju izmanto stenokardijas diagnozes noteikšanai, ārstēšanas efektivitātes novērtēšanai un slodzes tolerances noteikšanai.

Izmeklējuma laikā jāsasniedz noteikta slodze, minot velotrenažiera pedāļus. Šajā laikā tiek pierakstīta elektrokardiogramma, kā arī mērīts asinsspiediens, noteikta sirdsdarbības frekvence. Izmeklējums turpinās, līdz sasniegts noteikts pulsa biežums vai parādās kādas sūdzības, piemēram, sāpes, paaugstināts asinsspiediens, izteikts elpas trūkums un tamlīdzīgi simptomi par pārslodzi.
Speciālisti: Dr.Anita Baika

 

Elektrokardiogrāfija

Elektrokardiogrāfija ir tests, kura pieraksts ļauj iegūt vērtīgu informāciju par sirds stāvokli. Šī metode reģistrē un grafiski attēlo uz displēja vai papīra sirds elektronisko potenciālu, kas rodas sirds darbības laikā.

Elektrokardiogrāfija ir informatīvs tests, kas ļauj saņemt detalizētu informācijas par sirds funkcionālo stāvokli.
Speciālisti: Dr.Anita Baika

 

Gastroskopija;

Gastroskopija jeb augšējā endoskopija ir videoendoskopiska izmeklēšanas metode, kura ir neizvietojama barības vada, kuņģa un divpadsmit pirkstu zarnas slimību diagnostikā un ārstēšanā.

Procedūras laikā caur pacienta muti gremošanas sistēmā tiek ievadīta optiska ierīce – lokana caurulīte, kurai galā ir gaismas avots un kamera, kas ļauj monitorā detalizēti apskatīt barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas gļotādu.

Šī ir visprecīzākā metode un ļauj savlaicīgi konstatēt kuņģa – zarnu trakta gļotādas izmaiņas, iegūt audu paraugus morfoloģiskai izmeklēšanai, kā arī veikt ureāzes testu.
Speciālisti: Dr. Ērkis Čiblis, Dr. Māris Pūķis

 

Kolonoskopija

Kolonoskopija jeb apakšējā endoskopija ir endoskopiska resnās zarnas izmeklēšanas metode. Endoskopija ir moderna diagnostiska un terapeitiska metode gastroenteroloģijā, kas ļauj savlaicīgi konstatēt kuņģa – zarnu trakta gļotādas izmaiņas un iegūt audu paraugus morfoloģiskai izmeklēšanai.

Izmeklējumu veic caur anālo atveri. Kolonoskopijai izmanto optisku ierīci – lokanu caurulīti, kurai galā ir gaismas avots un kamera, kas ļauj monitorā detalizēti apskatīt resnās zarnas gļotādu. Ja nepieciešams papildus izvērtēt kādu konkrētu vietu, attēlu var vairākkārt palielināt līdz pat šūnu līmenim.
Speciālisti: Dr. Ērkis Čiblis, Dr. Māris Pūķis

 

Biopsija

Biopsija ir audu parauga noņemšana diagnostiskos nolūkos. Iegūto materiālu analizē, lai apstiprinātu aizdomas par noteiktu patoloģiju. To veic, izmantojot speciālu aspirācijas adatu, punkcijas adatu, izgriežot vai nokniebjot audu gabaliņus, veicot uztriepes. Šī metode tiek plaši izmantota onkoloģijā, neiroloģijā, hepatoloģijā un citās medicīnas jomās. Biopsija parasti tiek veikta ar vietējo anestēziju vai vispārējo narkozi.
Speciālisti: Dr. Ērkis Čiblis, dr. Māris Pūķis