Diagnostikas nodaļa


Diagnostiskās radioloģijas nodaļā veic šādus izmeklējumus:

Daudzslāņu datortomogrāfija

Ar 16 slāņu datortomogrāfijas iekārtu ir iespējams veikt smalkākus, ar augstāku izšķirtspēju izmeklējumus galvai, deguna blakusdobumiem, mugurkaulam, krūšu kurvja orgāniem, vēdera dobuma orgāniem, mazajam iegurnim, ekstremitātēm, locītavām, lielajiem asinsvadiem, kā arī plaušu skrīninga izmeklējumus.

 

Digitālā rentgenogrāfija

Ogres rajona slimnīcā ir jaunākās paaudzes digitālās rentgenoloģijas iekārtas ar augstu izšķirtspēju, kur var izmeklēt kaulus un locītavas, krūšu kurvja orgānus.
Speciālisti: Dr. Dreimanis, Dr. Zilberte, Dr. Zirnīte

 

Digitālā mamogrāfija

Profilaktisks vai klīnisks krūšu dziedzeru izmeklējums sievietēm, kurš sniedz pārskatu par abām krūtīm atšķirīgās pozīcijās. Attēlu apstrāde, saglabāšana elektroniskā arhīvā, kas dažādos laika periodos nodrošina veikto izmeklējumu salīdzināšanu.

 

Magnētiskā rezonanse

Visprecīzākā un sarežģītākā šobrīd pieejamā diagnostikas metode ir Magnētiskās rezonanses izmeklējumi. Ar šo metodi iespējams izmeklēt pacienta centrālo nervu sistēmu, galvu, muguras smadzenes, kaulus, mugurkaulu, locītavas, asinsvadus, mazā iegurņa un videnes orgānu.
Speciālisti: Dr. Kreitāle, Dr. Stepanovs, Dr. Žvīgure.

 

Ultrasonogrāfija

Ultrasonogrāfijas metode (USG) ir nekaitīga un nesāpīga diagnostikas procedūra, kur attēlu iegūšanai lieto augstas frekvences skaņas-ultraskaņas-viļņus. Ultrasonogrāfija ir ātri izdarāms izmeklējums, ko bez riska var veikt arī grūtniecēm. Ogres rajona slimnīcā USG izmeklējumi tiek veikt ar jaunākās paaudzes ultrasonogrāfijas iekārtām, kas dod plašāku iespēju izvērtēt izmeklējamo zonu. Ultrasonogrāfiju var veikt vēdera dobuma orgāniem (aknas, žultspūslis, liesa, aizkuņģa dziedzeris, nieres), mazā iegurņa orgāniem (urīnpūslis un prostata).
Speciālisti: Dr. Zilberte, Dr. Pāvila, Dr. Zirnīte

 

Doplerogrāfija

Doplerogrāfija ir ultrasonogrāfijas izmeklējums asinsvadiem un to veic ar speciālas iekārtas-doplera palīdzību. Aparatūra reģistrē asiņu plūsmas virzienu un ātrumu asinsvados, ļauj spriest par slimību izraisītām pārmaiņām un funkcionālo stāvokli asinsvados, nosakot sieniņu stāvokli, asins plūsmas ātrumu un anomālijas.
Speciālisti: Dr. Zilberte, Dr. Pāvila, Dr. Smilktiņš.

 

Ehokardiogrāfija

Ehokardiogrāfija ir ultraskaņas izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību var novērtēt sirds struktūras un to funkcionālo stāvokli, kā arī atklāt iedzimtas un iegūtas sirdskaites. Metode ir inovatīva, nekaitīga un pats galvenais – nesāpīga.

Nepieciešamības gadījumā var atkārtot. Ehokardiogrāfija ir viena no pamatizmeklēšanas metodēm visos gadījumos, kad ir aizdomas par sirds slimībām, piemēram, izklausot sirdi, dzirdami trokšņi, tad, kad bojātas sirds vārstules vai bojāts sirds muskulis, ir sirds mazspēja, arterāla hipertenzija, sirds ritma traucējumi un citos gadījumos.
Speciālisti: Dr.Linda Glāzere, dr.Kristīne Spalva

 

Veloergometrija

Veloergometrija jeb slodzes tests parāda sirds spēju izturēt fizisku piepūli. Veloergometriju izmanto stenokardijas diagnozes noteikšanai, ārstēšanas efektivitātes novērtēšanai un slodzes tolerances noteikšanai.

Izmeklējuma laikā jāsasniedz noteikta slodze, minot velotrenažiera pedāļus. Šajā laikā tiek pierakstīta elektrokardiogramma, kā arī mērīts asinsspiediens, noteikta sirdsdarbības frekvence. Izmeklējums turpinās, līdz sasniegts noteikts pulsa biežums vai parādās kādas sūdzības, piemēram, sāpes, paaugstināts asinsspiediens, izteikts elpas trūkums un tamlīdzīgi simptomi par pārslodzi.
Speciālisti: Dr.Anita Baika

 

Elektrokardiogrāfija

Elektrokardiogrāfija ir tests, kura pieraksts ļauj iegūt vērtīgu informāciju par sirds stāvokli. Šī metode reģistrē un grafiski attēlo uz displēja vai papīra sirds elektronisko potenciālu, kas rodas sirds darbības laikā.

Elektrokardiogrāfija ir informatīvs tests, kas ļauj saņemt detalizētu informācijas par sirds funkcionālo stāvokli.
Speciālisti: Dr.Anita Baika