Jaunumi

Viss aktuālākais par un ap slimnīcu...

Darbu atsāk podologs

2021.gada janvārī SIA “Ogres rajona slimnīcā” darbu atsāk podologs jeb pēdu ārstnieciskās aprūpes speciālists- būs pieejami cukura diabēta pacientu valsts apmaksāti pēdu aprūpes pakalpojumi, kā arī podologa maksas pakalpojumi. Darbu veiks sertificēts podologs (pēdu ārstnieciskās aprūpes speciālists) Kristīne Balanasa.
Cilvēka ķermeņa pamats ir viņa pēdas. Līdz ar to pēdu veselība ir ļoti būtiska un to stāvoklis ietekmē visu cilvēka organismu. Un organismā viss ir savstarpēji cieši saistīts.
Podologs ir pēdu aprūpes speciālists ar medicīnisko izglītību, kurš veic problemātisku pēdu aprūpi un ārstēšanu un diabētiskās pēdas aprūpi un ārstēšanu, kā arī varžacu, papēžu plaisu, pēdu hiperkeratozes (ādas sabiezējumu) apstrādi, sabiezētu un deformētu nagu apstrādi, ieaugušu nagu korekciju un aprūpi, nagu protezēšanu, sēnīšu skarto nagu/ādas apstrādi, kārpu apstrādi, kā arī konsultē un sniedz ieteikumus pēdu kopšanā un ārstēšanā. Pēdu aprūpe ir aktuāla jebkurā vecumā, jo regulāra pēdu kopšana ir to veselības garantija.
Pie pēdu aprūpes speciālista sevišķi tiek gaidīti vecāka gadagājuma cilvēki, kuriem pēdu pašaprūpe ir apgrūtināta. Kā arī cukura diabēta slimnieki, kuriem pēdu aprūpes speciālista apmeklējums būtu obligāts, jo pēdas jākopj sevišķi rūpīgi, lai novērstu čūlu veidošanās risku. Pacientam ar cukura diabētu, nosūtījumu pie podologa, izvērtējot pacienta pēdu veselības stāvokli, var izsniegt ģimenes ārsts vai endokrinologs, kurš ir līgumattiecībās ar valsti.
Lēmumu par pēdu aprūpes biežumu un nepieciešamo aprūpes apjomu pieņem ārsts, izvērtējot cukura diabēta pacienta pēdu stāvokli. Pacientiem, saņemot valsts apmaksātu veselības aprūpi pie sertificēta podologa, nav jāveic pacienta iemaksas vai līdzmaksājumi. Ar maksas pakalpojuma cenrādi var iepazīties ŠEIT.
Pie podologa uz pēdu aprūpi ir iespēja pierakstīties ne tikai tiem, kuriem ir veselības problēmas, uz ārstniecisko pēdu aprūpi var pieteikties jebkurš, kurš vēlas sakopt pēdas un uzlabot pašsajūtu. Šādas procedūras laikā pēdām tiek veikts pīlings un viegla masāža.
Podologs pieņems sākotnēji trešdienās no 9:00-16:00.
Pieteikšanās notiek zvanot uz Ogres rajona slimnīcas reģistratūru : +371 223 07 203 vai e-pastā poliklinika@ogresslimnica.lv.