Jaunumi

Viss aktuālākais par un ap slimnīcu...

Atklās jaunizbūvēto Ogres rajona slimnīcas Dzemdību nodaļu

Šo piektdien, 12.aprīlī, plkst. 12.00, tiks svinīgi atklāta jaunizbūvētā Ogres rajona slimnīcas Dzemdību nodaļa. Tās izveidē ieguldīti 1,8 miljoni eiro, ko Ogres rajona slimnīca finansējusi par saviem līdzekļiem. Izveidotas trīs jaunas dzemdību zāles, telpas māmiņām un ģimenēm, nodrošinot ūdens dzemdību iespējas, kā arī uzlabojot darba vietu speciālistiem.

Dzemdību nodaļas būvniecība tika uzsākta 2022. gada vasarā, lai šajā pavasarī atklātu jaunu dzemdību nodaļu trīs stāvos. Nodaļā būs uzņemšanas un apskates telpas, kā arī trīs dzemdību zāles, ar iespēju relaksēties un dzemdēt ūdens vannā. Jaunajā dzemdību nodaļā iekārtoti seši komfortabli numuri ģimenēm un trīs divvietīgas palātas māmiņām ar jaundzimušajiem. Tāpat nodaļā nodrošināti ērti darba apstākļi ārstiem un vecmātēm, labiekārtota arī apkārtne ārpus jaunizveidotās nodaļas.

“Jaunas nodaļas būvniecība bija nepieciešama, jo pēdējos gados Ogres rajona slimnīcas dzemdību nodaļu izvēlas arvien vairāk jauno ģimeņu. Lai mazuļa sagaidīšana būtu ne vien mājīga, bet arī moderna, tika pieņemts lēmums par jaunas nodaļas būvniecību,” atklāj Ogres rajona slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs. “Pēdējos trīs gadus dzemdību skaits gadā pārsniedza 520 dzemdības, un pieprasījums pēc mūsu kvalitatīvās un augsti profesionālās komandas darba, sagaidot bērniņu piedzimšanu, pieaug.”

Ogres rajona slimnīcā tiek nodrošināta integrētā veselības aprūpes pieeja jaunajām ģimenēm, ko īsteno ārsti-ginekologi, dzemdību speciālisti un vecmātes, kas rūpējas par jauno māmiņu jau grūtniecības periodā, dzemdībās un arī pēcdzemdību periodā. Ik mēnesi Dzemdību nodaļas vecmātes kopā ar Rehabilitācijas nodaļas fizioterapeitu izglīto un sagatavo jaunās ģimenes šim īpašajam notikumam.

Dzemdību nodaļas funkcionālo risinājumu veidojis slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs, projektu izstrādājis SIA “I.Projekts”, būvniecības darbus veica pilnsabiedrība “AKN”, bet projekta būvuzraudzību nodrošināja SIA “IJ Vide”.