Jaunumi

Viss aktuālākais par un ap slimnīcu...

ATKLĀJ SKULPTŪRAS “UKRAINAS VAINAGS VIENO”

2. novembrī Ogrē pie Ogres rajona slimnīcas (Ogres rajona slimnīca) atklātas skulptūras “Ukrainas karogs vieno”, ko veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas (Latvijas Mākslas Akadēmija) studenti tēlnieka Valda Barkāna vadībā.
Viens no senākajiem ukraiņu simboliem ir no dažādām zālēm un puķēm pīts vainags, un tam var būt dažādas nozīmes, viena no tām – bēru piemiņas vainags. Taču ukraiņiem tas izsenis simbolizē arī šķīstumu un auglīgumu.
Jaunais vides objekts, ko var dēvēt par pieminekli, ir izveidots, lai pieminētu Krievijas iebrukuma Ukrainā un šajā valstī izraisītā kara upurus, neskaitāmās kara aprautās dzīves. Lai paustu līdzjūtību tiem, kas cietuši un turpina ciest šajā karā un lai paustu cieņu ukraiņu tautai tās varonīgajā cīņā pret iebrucējiem.
Atklāšanas ceremonijā piedalījās Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, Ogres novada pašvaldības (Ogres novads) priekšsēdētājs Egils Helmanis, Ogres rajona slimnīcas valdes loceklis Dainis Širovs. Savu pateicību pauda arī Ogres slimnīcā strādājošie speciālisti no Ukrainas.